15 лютого 2019 року біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам
відбувся мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 30-ї річниці виведення військ з Афганістану. До меморіалу воїнам-афганцям прийшли їхні побратими і рідні, друзі, близькі, а також учасники антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовці, представники громадських організацій Світловодщини, жителі Світловодського  краю.

У заходах взяли участь голова районної ради Роман Домбровський, голова райдержадміністрації  Сергій Твердовський,  перший заступник міського  голови Олена Балюк, помічник народного депутата України Олеся Довгого Анна Трубаченко.

Під час урочистого мітингу виступаючі подякували воїнам-інтернаціоналістам за проявлені мужність, силу духу, героїзм у виконанні військової присяги та за активну життєву позицію у мирний час, високий патріотичний порив у ході антитерористичної операції із захисту незалежності і суверенітету рідної держави.

Учасники  поклали вінки та квіти до меморіального знаку.

Традиційно пролунав трикратний салют.

Довідково.

Війна в Афганістані тривала з грудня 1979 року по лютий 1989 року.

Через горнило радянсько-афганської війни пройшлобільше   16000  українців. З них 2 378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.