Мітинг «Пам’ять сивини», вітання ветеранів

8 травня відбулось урочисте відкриття відновленого пам’ятного знаку воїнам-визволителям, збудованого на честь 25-річчя визволення району від німецько-фашистських загарбників.
Мітинг «Пам’ять сивини» присвятили пам’яті померлих і живих. Дню пам’яті і примирення.
На мітингу були присутні керівники району, депутати, голови сільрад, представники ветеранських організацій, громадськість Світловодського району.
Минають роки, відлітають у вічність… 72 роки минули з тієї ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. В жахіття другою світової війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі.
Друга Світова війна тривала довгі шість років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії і Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 мільйонів осіб, не говорячі вже про тих, хто пропав безвісти. Лихо і страждання, які перенесли люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя задля Великої Перемоги.
Наш район визволяли частини ІІ Українського фронту, під командуванням маршала Конєва: четверта гвардійська стрілецька армія, п’ята гвардійська повітряно-десантна армія, 20-й гвардійський корпус та 53-я армія, під командуванням Мангарова.
Під час визволення району загинуло 6118 воїнів. Найзапекліші бої були в Озерах, де загинуло 5140 визволителів.
Всього воювали 4536 жителів нашого району, з них загинуло на різних фронтах 2449. А отримали бойові нагороди 2290 земляків.
Наша шана сьогодні нині живущим учасникам бойових дій, яких лишилось лише шість:
1. Яковлєв Василь Андрійович – с.В.Андрусівка
2. Козіна Палагея Прокопівна – с.Федірки
3. Осауленко Ганна Гнатівна – с.Подорожнє
4. Бур`янський Андрій Данилович – с.Григорівка
5. Салабутін Микита Кирилович – с.Золотарівка
6. Чеботарьов Іван Вавілович- с.Золотарівка
7. Норенко Ганна Іванівна – с Калантаїв – в’язень концтабору «Освенциум»
А всього в районі проживає 337 учасників війни, 1465 дітей війни та 53 вдови.
Перед присутніми зі словами привітань виступили голова Світловодської районної ради Роман Домбровський, голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова спілки промисловців і підприємців Михайло Бур’янський.
Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять про загиблих та поклали живі квіти до пам’ятника воїну-визволителю.
Війна далеко, але пам’ять з нами,
Хоч ветеранів мало вже між нас.
Тож дай нам Бог йти іншими шляхами,
А дні, що відлетіли, пам’ятать…
Після закінчення мітингу керівництво району разом з сільськими головами та депутатами привітали з Днем Перемоги ветеранів Світловодського району за місцем проживання.

Осауленко Ганна Гнатівна – с.Подорожнє, ветеран ВВВ

Яковлєв Василь Андрійович – с.В.Андрусівка, ветеран ВВВ

Норенко Ганна Іванівна – с Калантаїв – в’язень концтабору «Освенциум»