21 серпня відбулася приємна подія в житті нашого району – відкриття зеленої садиби в селі Павлівка. На святі були присутні громада села, працівники культури району та представники влади.
Відкриваючи свято, начальник відділу культури і туризму Світловодської РДА Середенко Микола наголосив на тому, що це єдина в одласті садиба, що має статус комунального закладу, бо всі інші – приватні, в тому числі і наша «Соломія». Тут будуть проводитися заходи народознавчого та пізнавального характеру, районні семінари тощо.
А заступник голови Світловодської РДА Похілов Володимир підкреслив, що дуже приємно що ось таким чином відроджуються наші українські традиції, обряди, звичаї.
Сергій Гайдук, провідний методист з охорони культурної спадщини, дозволив зануритися в історію усім присутнім, розповідаючи про козака Павлюка та як він по’язаний з нашим краєм.
Швець Тетяна Федорівна запропонувала гостям свята здійснити подорож у давню українську хату, де зберігається багатий матеріал з народознавства. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу.
А на самкінець господарі свята, працівники районної бібліотеки, пригостили всіх домашньою випічкою та фруктами з власних садиб.
Хата оформлена в українському стилі ХIХ ст. Щоб заповнити інтер’єр необхідно було зібрати чимало предметів побуту, речей того часу. Звичайно ж у поміч нам стали працівники культури району, а саме: Стецунова Тетяна Федорівна (с. Глинськ), Челнакова Ольга Іванівна (с. Микільськ), Карпова Наталія Тимофіївна (с. Золотарівка), Панченко Тетяна Дмитрівна (с. Павлівка), Галушка Тетяна Олександрівна (с. Павлівка), Леоненко Марина Вікторівна (с. Павлівка), Середенко Наталія Олексіївна (м. Світловодськ), Похілова Юлія Олександрівна (м. Світловодськ), Петренко Тетяна Олександрівна (м. Світловодськ), Швець Тетяна Федорівна (м. Світловодськ), Сокуренко Катерина Павлівна (с. В.Андрусівка), Тарасенко Людмила Миколаївна (с. Подорожнє) та директор районного територіального центру Ільїна Дарія Дмитрівна.
Завдяки їм у нашій хаті є всі предмети побуту, що були необхідними для оселі: умовна піч, ліжко, колиска, лави вздовж стін, стіл, мисник, скриня, безліч вишитих рушників, ікони, вишиті сорочки, повсякденний одяг.
Деякі з предметів були надані Захарівським музеєм історії.
Щиро дякуємо всім, хто був причетний до організації та відкриття зеленої садиби «Зимівник Павлюка».
Світловодська районна бібліотека.