14 березня цього року вдруге в історії Української держави ми відзначаємо День українського добровольця. Верховною Радою України 17 січня 2017 року було прийняте рішення щодо встановлення цієї дати з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. А також - підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань.
Адже, саме 14 березня 2014 року, сотні бійців Самооборони з Майдану Незалежності, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України, вирушили на вишкіл у Нові Петрівці, що на Київщині, для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях. Як наслідок, з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон. Це поклало початок створення Національної Гвардії України, яка стала першим етапом відновлення могутності української армії.
        Вчителі та лікарі, програмісти та менеджери, підприємці і студенти – сотні майданівців – замість того, щоби після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану в окопи Донбасу, боронити незалежність України, та стали ідеологічною основою нової української армії. Їхні мужність, незламність, сила духу та волелюбність – приклад для усіх, основа, на якій будуть зростати нові покоління вільних українців – патріотів своєї держави.
        14 березня в районному будинку культури відбувся урочистий захід, присвячений Дню українського добровольця. В урочистостях взяли участь добровольці-учасники АТО, керівництво району, учні одинадцятого класу ЗОШ №5, жителі міста та району.
З вітальними словами до присутніх звернулись заступник голови районної ради Олексій Шаповал, заступник голови райдержадміністрації Володимир Похілов, голова спілки воїнів АТО "Свята Марія" Олександр Скотніков.
Надія Татарнікова, Любов Воловик, Олена Гандебура привітали добровольців вокальними номерами.