25 липня 4014 року відбулося розширене засідання колегії Світловодської районної державної адміністрації

Заступник голови Світловодської районної ради Наталія Пруднікова взяла участь в засіданні колегії.

Заслухали інформацію головного лікаря комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Світлани  Березюк про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки. Нині в медичній галузі району працює 110 чоловік. Із них: 7 сімейних лікарів, що становить 63% укомплектованості, 2 лікарі стажисти, 3 стоматолога. Середній медичний персонал укомплектовано на 92%. Проблемним є питання вікового складу медичних працівників. Більше 70% лікарів пенсійного віку.

За перше півріччя 2014 року видано 9 цільових направлень щодо вступу сільської молоді до медичних закладів, але повертатися на село молоді спеціалісти не спішать. Причин тому багато, але найсуттєвішими є відсутність службового житла та низька заробітна плата молодих спеціалістів.

Складною є і демографічна ситуація в районі. Коефіцієнт природного приросту населення становить  (-8,2), тобто на 149 померлих народилося лише 45 дітей. На 1 січня 2014 року нас було 12,8 тисяч чоловік.

Про роботу державної інспекції ветеринарної  медицини за перше півріччя 2014 року доповіла Наталія Єременко - начальник управління ветеринарної медицини в Світловодському районі. Аналіз роботи показав, що питання нагляду і контролю за дотриманням способів утилізації відходів тваринного походження бажає бути кращим, на що вказує і перевірка прокуратури області. Тож вирішено створити комісію, яка детально вивчить питання стану утилізації відходів та розробить рекомендації стосовно покращення ситуації з даного питання.

Про стан розвитку архівної справи в районі доповіла начальник архівного відділу Вікторія Кондратенко.

Найбільш жваво обговорювалося питання створення трудового архіву в районі. Приміщення для нього є, але немає фінансів для його утримання. Щоправда районна адміністрація не до кінця визначилася з сумою, необхідною для того, щоб архів почав працювати, як не визначилися і з заходами, які потрібно для цього здійснити. Питання залишається відкритим і потребує контролю  відповідної постійної комісії районної ради.

Аналіз роботи зі зверненями громадян на суд колегії представила Тетяна Устьянцева - начальник відділунадання адміністративних послуг. Аналіз показав, що збільшення кількості звернень порівняно з попереднім роком, пов'язано з урегулюванням питань аграрної політики і земельних відносин (282 звернення, що становить 83% від загальної кількості), 3,2% - питання сім'ї, молоді, гендерної рівності; 2,6 % - питання транспорту та зв'язку, ряд інших питань.

З метою попередження виникнення звернень у газеті "Вісті Світловодщини" постійно друкуються роз'яснення з актуальних питань. Протягом звітного періоду опубліковано 59 матеріалів під рубрикою "Актуально".