Голова адміністраціїї про перспективи району

На чільному місці має бути людина, а не показники

В останній день квітня голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко представив нового очільника району - Сергія Твердовського і поставив йому основні завдання: працювати над збільшенням дохідної частини районного бюджету, над вирішенням питань безпеки, відродження ефективної системи цивільного захисту, підтримки захисників України (тих, хто перебуває в зоні АТО, і тих, хто повертається до мирного життя), допомога сім’ям військовослужбовців. Я поцікавилася у голови райдержадміністрації, як він планує виконати ці завдання.

Пане Сергію, чи можете Ви вже зараз проаналізувати нинішню ситуацію у районі?

– Якщо говорити про економічні показники, то вони позитивні. За перший квартал цього року районний бюджет виконано на 160%. Однак це не означає, що в районі все гаразд. Особливо непокоїть ситуація у соціальній сфері. На цій ділянці – непочатий край роботи. Так, переважна більшість шкіл потребує ремонту: десь - капітального, десь - часткового (перекриття дахів, ремонт тепломережі, заміна вікон, утеплення фасадів тощо).

Потрібно терміново вишукувати резерви для повноцінної роботи оздоровчих закладів, бо від цього залежить надання якісної медичної допомоги населенню. На мою думку, серед першочергових завдань – підвищення матеріального рівня життя наших людей.

Ще одна проблема – високий рівень безробіття, тож варто ретельно проаналізувати ринок праці на території і зробити все можливе, аби робочих місць у районі з’явилося якомога більше.

Викликає занепокоєння і нинішній стан доріг, як місцевих, так і міжміського сполучення, тому маю намір окремим пунктом порушувати питання про їх ремонт, бо ж для людей важливо, аби вони безперешкодно і безпечно могли дістатися до лікарні, на роботу, відвезти дітей до школи.

Проблем у районі, справді, чимало. Чи ви вже визначились із першочерговими?

– Найголовнішим завданням для мене є збільшення дохідної частини бюджету, бо лише за цієї умови можна залучити кошти на розвиток інфраструктури району. І я, і усі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації активно над цим працюємо – аналізуємо ситуацію у всіх сферах діяльності, визначаємося, в якому напрямку нам рухатися. Я завжди готовий до співпраці з усіма, хто вболіває за район, за його сталий розвиток, тож готовий вислухати будь-які пропозиції, і якщо вони дійсно корисні – працювати над їх реалізацією. На сьогодні я бачу кілька шляхів наповнення бюджету: підвищення ставки орендної плати за використання земель державної власності та плати за оренду земельних паїв на рівень загальнообласного показника – 6%, і ми разом із районною радою вже розпочали цю роботу; активне впровадження енергозберігаючих технологій і, звичайно, залучення інвестицій. Якщо ми з цим впораємось, то бюджет району вже до кінця року значно збільшиться. Розумію, що завдання надскладне, але спільними зусиллями його можна виконати.

– Знаю, що нещодавно Ви зустрічалися із депутатом-мажоритарником Олесем Довгим. Якщо не секрет, про що говорили?

• Жодних секретів. Це була, справді, ділова розмова, ми обговорювали  ті механізми, за допомогою яких можна збільшити надходження до районного бюджету, звідки запрошувати інвесторів і яких саме, щоб вони були не просто гостями району, а довготривалими партнерами.

Олесь Станіславович – своя людина в районі. Йому не потрібно говорити про проблеми Світловодщини - він їх знає не гірше за мене, і не лише знає, а й готовий піднімати проблемні питання нашого регіону на державному рівні і, за можливості, розв’язувати їх. А це дуже важливо для Світловодщини. Я впевнений, що разом: народний депутат, керівництво району, органи місцевого самоврядування та громадськість здатні здолати усі труднощі і впоратися з будь-якими проблемами. Головне – впевнено йти до мети.

До слова сказати, у Світловодську незабаром почнеться ремонт дамби за підтримки Олеся Довгого. Він цього не афішує, але люди бачать, аналізують і зрештою – довіряють.

Мене цікавить тема земельних паїв для учасників АТО. Яким чином будете вирішувати цю проблему?

– Наразі із зони антитерористичної операції в район по демобілізації повернулося 86 бійців, 84 з них вже подали заяви на виділення їм земельних ділянок у розмірі 2 га. Нині вже троє отримали дозволи на  виготовлення проектно-кошторисної документації.

До речі, Олесь Довгий також долучився до цієї роботи. Він запропонував бійцям АТО обрати собі координатора, який, спільно із юристами, що їх надасть депутат, буде оперативно вирішувати усі бюрократичні складнощі. Це дасть можливість вчасно зібрати і юридично правильно оформити усі  необхідні документи. Народний депутат запевнив, що особисто контролюватиме процес виділення бійцям земельних ділянок, а також  виплату підйомних коштів. Щодо останнього, то для цього будемо залучати і бюджетні кошти, і, можливо, скористаємося допомогою благодійного фонду Олеся Довгого. Тож наші захисники, замість того, аби бігати з папірцями по кабінетах, зможуть приділити більше часу на фізичну та психологічну реабілітацію.

Виконання цих завдань я триматиму на особистому контролі, бо чого ми, державні службовці, будемо варті, якщо втратимо довіру людей. Для мене на першому місці стоїть людина, її соціальний рівень життя, а не показники.

- Дякую за змістовну розмову і сподіваюся, що найближчим часом Ви розповісте нам про свої перші успіхи.

Надія Майстренко