Двадцята позачергова сесія Світловодської районної ради

16 травня 2017 року відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань законності і правопорядку, діяльності ради, депутатської етики, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї і молоді, соціального захисту та засобів масової інформації Світловодської районної ради. На засідання були запрошені: голова та заступники голови Світловодської райдержадміністрації, директори шкіл району, сільські голови. Депутати розглянули такі питання:
1. Про створення комунального закладу "Районний методичний кабінет Світловодської районної ради Кіровоградської області".
2. Про перейменування Центру дитячої та юнацької творчості відділу освіти Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області.
3. Про внесення доповнень до Статуту комунального закладу "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Світловодського району".
4. Про внесення змін до районної цільової соціальної програми “Молодь Світловодщини” на 2016-2020 роки.
5. Про внесення змін до районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2021 року.
6. Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2016 року №176 “Про районний бюджет на 2017 рік”, в редакції рішення від 06 січня 2017 року №179.
7. Про внесення змін та доповнень до рішення сесії районної ради від 21 грудня 2016 року № 164 “Про створення комунального закладу “Павлівське навчально-виховне об’єднання Світловодської районної ради Кіровоградської області”.
Саме питання створення комунального закладу Павлівське НВО викликало багато обговорень, бо громади сіл Озер та Миронівка проти. Вони вважають, що це призведе до зниження ступеню їх шкіл. Голова райдержадміністрації Сергій Твердовський пояснював, що утворення НВО – є вимога часу. Без цього школи можуть залишитися без достатнього фінансування.
Депутати вирішили внести всі питання для розгляду на сесію, яка відбулась 18 травня 2017 року. На сесії були присутні двадцять депутатів районної ради, керівництво райдержадміністрації, сільські голови, директори шкіл, представники громади сіл Озера та Миронівки, депутат обласної ради Руслан Степура.
Депутат Олег Медяник ознайомив присутніх зі зверненням від жителів села Озера, в якому вони просять не включати Озерський НВК до складу Павлівського навчально – виховного об’єднання. З такими же листами вони звернулись і до голови Світловодської районної ради Романа Домбровського, і до депутата Олександра Кондратенка.
Депутат Тетяна Адактуєва зачитала листа від жителів села Миронівки, з проханням не включати Миронівську школу до складу навчально-виховного об'єднання.
Перед депутатами виступили голови сіл Озера Віталій Федорус та Миронівки Анатолій Фещенко, які підтримують свої громади і теж проти утворення Павлівського НВО.
Голова районної ради врахував вимоги жителів і поставив на голосування питання утворення Павлівського НВО без Озерської школи. Депутати не підтримали. Створення навчально-виховного об'эднання без Миронівської школи не підтримали теж. Після довготривалих обговорень більшістю голосів утворили комунальний заклад Павлівське навчпльно-виховне об'эднання в складі: Павлівська ЗОШ І-ІІІ степенів, Свердлівська школа І ступеню і Великоскелівська І-ІІ ступеню.