Пам'яті жертв голодомору в Григорівці

Те голодне лихо

Й ті роки, що в Україні

Люди помирали тихо.

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

25 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Так в селі Григорівка о 16.00 громада зібралася біля Меморіалу щоб вшанувати  пам’ять жертв Голодомору 1932 — 1933 років. Живі квіти принесли селяни до монументу та запалені свічки  нагадали нам про трагічні події минулого. Перед громадою виступила сільський голова Невкрита Надія Миколаївна та запропонувала  ушанувати загиблих хвилиною мовчання. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв. Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла.

Юлія Даценко