Нехай Вічні вогні на могилах горять,

Перед ними завжди на коліна ставайте.

Пам’ятайте живих і померлих солдат,

Схиліть голови – шану віддайте!

9 травня громада села Григорівки зібралася на мітинг-реквієм біля меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні. Урочистий захід відкрив сільський голова Невкрита Надія Миколаївна, яка зазначила, що сьогодні слова вдячності ми адресуємо тим, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного лихоліття. Сімдесят третя весна віддаляє нас від переможного салюту в одній з тривалих і кровопролитних війн у нашій історії – Другій світовій. Та не підвладними часу залишаються пам’ять про витримку, стійкість, саможертовність і героїзм українських синів і дочок у цій жахливій війні за нашу свободу і мирне майбуття. Зовсім мало їх, на жаль, сьогодні залишилось серед нас, але їх подвиг – немеркнучий, як і шана та повага до творців і героїв Перемоги. На території Григорівської сільської ради на сьогодні залишився лише один ветеран, це - Бур’янський Андрій Данилович. Надія Миколаївна побажала всім односельчанам миру в Україні, злагоди та достатку сім’ям. На свято були запрошені гості заступник голови Світловодської райдержадміністрації Похілов Володимир Олексійович та депутат Світловодської районної ради Тартикян Андраник Айкарамович, які виступили перед громадою зі словами пошани та вічної скорботи за мільйони нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій та задумів. Хвилиною мочання було вшановано пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Море квітів було принесено в цей день, майже кожна родина зазнала біль утрати рідних. Адже, багатьом героям-воїнам не судилося побачити Перемогу, вони полягли на полях битв, не повернувшись до своїх родин. На мітинг прийшли діти дошкільного навчального закладу «Ромашка». Це є доброю традицією, коли малюки також беруть участь у таких заходах.

Відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні сприяє вихованню у дітей патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Тож саме вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Святий обов’язок сучасних і прийдешніх поколінь – не забути, якою ціною здобуто цю Перемогу.

Юлія Даценко – завідуюча ДНЗ «Ромашка»